Mühendislik Tasarım Hizmetleri

Küp Uydu Teknolojileri

Türkiye ve Dünya'da gündemde olan küp uydu teknolojilerinin geliştirilmesi ve uygun sektörlere uygulanması konularında farklı çalışmalar yapmaktayız;

  • Yer kontrol yazılımlarının geliştirilmesi (Uydu kontrol, telemetri ve görüntü işleme yazılımları vb.)
  • Uçuş yazılımı geliştirilmesi
  • Yönelim belirleme algoritmalarının geliştirilmesi ve yazılımlara uyarlanması
  • Küp uydu sistem ve alt-sistem tasarımı, entegrasyon ve testlerinin gerçekleştirilmesi
  • Küp uydu haberleşme ekipmanlarının geliştirilmesi (s-band/c-band/x-band alıcı ve vericiler, gps alıcılar, anten vb.)

Akışkanlar Dinamiği problemleri (HAD)

Projeler için gerçekleştirilen tasarımlarda karşılaşılan akışkanlar dinamiği problemlerinin bilgisayar simülasyonları ile çözümü konusunda destek vermekteyiz. Birlikte çalıştığımız partnerlerimiz ile birlikte sorunlarınıza sistemden alt sisteme bir bütün halinde gerekli çözümleri getirebilmekteyiz.

sistem tasarımı

AR-GE projelerinde sistem mühendisliği bakış açısıyla sistem tasarımı ve gerekli alt sistem arayüzlerinin kurulması, bileşen tasarımı, analizi, üretimi ve testinin yapılması, gerekli raporlamalar ve şartnamelerin oluşturulmasının sağlanması ile paket sistem çözümleri sunmaktayız.

DOĞRULAMA VE TEST

Gerçekleştirilen tasarımların ilgili gereksinimler için doğrulama yöntemlerinin belirlenmesi ve analiz ve ya test ile doğrulanması sırasında test ortamı tasarımının yapılması ve icra edilmesi konularında sistematik çözümler sunmaktayız.

gürültü (akustik) problemleri

Çeşitli ses kaynaklarının yaydığı gürültü seviyelerinin tespiti ve susturucu gibi ses düşürücü tasarımlar konusunda analitik hesaplamaların yanında, akustik analiz, test ortamının oluşturulması ve gerekli ölçümlerin yapılması konularında teknik destek vermekteyiz.

MÜHENDİSLİK YAZILIMI GELİŞTİRME

Mühendislik yazılımlarında Python ve Matlab kodlama dilleri kullanılarak sistem çözümü ve algoritma/yazılım geliştirme çalışmalarının yapılması ve uygun grafik arayüz geliştirilmesi konularında destek vermekteyiz.

prototip üretim ve kalite kontrol

Partnerlerimiz ile birlikte koordineli bir şekilde istenilen sistem ve ya alt sistemlerin istenilen kalitede üretilmesi ve kalite kontrollerinin yapılarak geliştirilmesi konularında destek vermekteyiz.

PROBLEM ÇÖZME

AR-GE çalışmaları kapsamında karşılaşılan her türlü sorun için çözüm adımlarının oluşturulması, olası bütün senaryoların çıkarılması ve hata analizlerinin yapılması konularında destek vermekteyiz.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail