PypeLine

PYpeLIne Hakkında

Günümüzde doğalgazın boru hatlarında akışının takibi ve kontrolü belirli yazılımalr ile birlikte sağlanmaktadır. Bu boru hatlarının plan tasarımının yapılması , farklı senaryolarda gazın fiziksel özeliklerinin incelenmesi ve var olan boru hatlarında yapılacak değişikliklerin elirlenmesi amacıyla planlama yazılımları önem arz etmektedir. ASRAD tarafından Tübitak desteği ile birlikte geliştirilmekte olan PypeLine boru hattı tasarım, yönetim ve simülasyon yazılımı ile birlikte coğrafi bilgi sistemi ahritaları üzerinde boru hatlarının 1-B tasarımının yapılarak boru hattı elemanları ile birlikte simülasyonlarının yapılabilmesi sağlanabilmektedir.

ihtiyaç

Geliştirilmekte olan bu simülasyon yazılımı ve verdiğimiz danışmanlık hizmetimiz ile doğalgaz boru hatları ile ilgilenen bütün iletim, dağıtım, inşaat firmaları için maliyetlerin düşürülmesi, iş süreçlerinin hızlandırılması, iş verimliliğinin arttırılması, geleceğe yönelik tahmin yapılarak gerekli kararların alınabilmesi ayrıca bu firmalar ile birlikte yatırımcıların hızlı bir şekilde optimum boru hattı tasarımı yapabilmesi sağlanabilmektedir.

özellikler

PypeLine boru hattı tasarımı ve yönetimi simülasyon yazılımımız;

  • Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) haritaları ile arayüz sayesinde interaktif haritaların üzerinde modellemeye imkan veren,
  • Arz noktalarından alınan akışkanın boru hattı ile tüketim noktalarına olan iletimi ve dağıtımı benzetiminin yapılabildiği,
  • Boru hattı veri yönetiminde farklı matematiksel modellerin kullanılabildiği,
  • Farklı akışkan özelliklerinin tanımlanabildiği,
  • Boru hattı üzerinde bulunan istasyon ve komponentlerin teorik olarak tanımlanabildiği,
  • Farklı sonuç grafik seçenekleri sunan ve raporlama yapabilen,
  • Mali tablolar oluşturabilen,
  • Gerekli yönlendirmelerin olduğu ve görsel olarak kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan bir proje yönetim yazılımıdır.

Danışmanlık ve Bilgi

ASRAD olarak bilgi birikimi ve deneyimiz ile firmalardan gelebilecek talepler doğrultusunda gerekli hesaplamalar ve analizler ile boru hatların tasarımı ve gerekli tahminlerin yapılmasında danışmanlık vermekteyiz. Sürekli olarak geliştirmeye devam ettiğimiz yazılımımız hakkında veya verebileceğimiz hizmetler konusunda detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail